Дорогі друзі! Вітаю вас на сайті Inovaciya.com. Ми з вами говоримо про побутові рекуператори – інноваційні пристрої 21 століття.
Сьогодні ми розглянемо різницю між ними, і я допоможу вам трохи у всьому цьому розібратися.
Отже. Якщо ви в пошуковій системі інтернет-браузера наберете слово «рекуператор», то Google вам видасть масу результатів на цю тематику. Рейтинги, відгуки та особливо відео. Думаю, якщо ви тут, то ви вже борознили простори інтернету і змогли переконатися, що думки про рекуператори є різними. Від слів "Це просто диво!" до «Вас обманюють і це ошуковання чистої води!».
Що я можу сказати із цього приводу. Люди, які пишуть ці коментарі або лише одного разу мали справу з цими пристроями і не розібралися у питанні, або, швидше за все, мали короткочасний досвід, який їх ні до чого не привів. Побутові рекуператори на ринку України вже протягом кількох років. За цей час ми продали чимало цих пристроїв. У мене є про що розповісти...
Вся лавина негативної думки про компактні рекуператори народилася від того, що початкові моделі та їх виробники, як це зазвичай трапляється у процесі еволюції, були справді недосконалі. Це і зараз таке є, але відсоток значно менше.
До речі, нагадаю, якщо не хочете потрапити в халепу, зв'язуйтесь зі мною. Я завжди радий вам допомогти...
Зовнішній вигляд, розміри, колір та інші характеристики у всіх різні. Кожен виробник хвалить і ще раз вихваляє свої моделі, бравуючи перевагами та приховуючи недоліки. Але ми знаємо насправді, хто з них хто.
Хочу сказати, забігаючи наперед, що не завжди дорогі та хвалені моделі справді коштують тих грошей, які за них просять. Є деякі самородки, які коштують відносно недорого та дадуть фору дорожчим моделям. З зрозумілих причин я не можу вголос назвати ті фірми, які я маю на увазі. Тим більше, що часи змінюються, ситуація може вже за місяць-другий стати іншою. Але маю зауважити, що з повагою ставлюся до виробників, які хоч і просять за свої рекуператори пристойних грошей, але роблять їх воістину суперефективними.
Я обіцяв не сильно ускладнювати спілкування термінами та упускати непотрібні та важкі для розуміння деталі. Отже, повернемось до принципової різниці між побутовими рекуператорами.
Вони мають два типи. Розрізняються за принципом роботи безпосередньо вентилятора та самого теплообміну.
1. Це рекуператори реверсивного типу
2. І рекуператори протиточного типу.
Сказав і усвідомив, що ніхто нічого не зрозумів... Повторю ще раз...
Перший тип: реверсивні. Від слова «реверс».
Рекуператори, які мають один вентилятор, що обертається по черзі то в одну, то в іншу сторону. Цей напівцикл складається із 70 секунд. Трохи більше за хвилину вентилятор дме на витяжку, потім секундна пауза і наступні 70 секунд він уже дме у зворотному напрямку на подачу. Серед цього потоку перебуває, як правило, керамічний теплообмінник, який за ідеєю повинен спочатку увібрати в себе тепло від кімнатного повітря і віддати його відразу ж вуличному. Це працює. З цього приводу точаться суперечки, якщо бути абсолютно чесним, але все ж таки цей спосіб працює. Скажу так, 90% пропозицій на ринку у цій сфері пропонують саме реверсивний спосіб повітрообміну. Ці моделі, по ідеї, найдешевші та доступніші. Але є серед них винятки з яскравими назвами та відомими брендами. Ви відразу й не зрозумієте, з яким саме рекуператором ви зіткнулися. Але сама згадка про керамічний теплообмінник має вас підштовхнути до думки, що ви зустрілися з рекуператором реверсивного типу.
Другий тип рекуператорів:
Принцип протиточного повітрообміну. Що це таке?
Вираз «противоточний» походить від слова «потік», а не «точність».
Ці рекуператори мають вже не один, а два вентилятори. Вже вдвічі найкращий ефект! Вентилятори працюють нескінченно довго, доки ви їх не відключите. Потоки обмінюються теплом, не змішуючись, спрямовані один назустріч іншому. Теплообмінники бувають різні: керамічні, алюмінієві, але дедалі більше трапляються мідні. Коштують у рази дорожче, але це виправдано. Тому що ефект від незалежних один від одного потоків значно і значно вищий! Я особисто ціную саме цей вид повітрообміну та вважаю, що за ним майбутнє. З приводу ціни скажу, що країна сонця, що сходить, має ряд пропозицій, які входять до числа протиточних рекуператорів за прийнятною ціною. Вони не такі «модні», але виконують свою роль. Виробляють недорогі моделі ще й в Україні. Але про це наступного разу...
І ті й інші можуть працювати, як варіант, тільки в один бік, наприклад, «на витяжку» або, навпаки, на приплив. Багато хто має таку функцію. У цьому вони схожі. Це необхідно в тих випадках, коли, наприклад, на вулиці запах диму і ви не хочете, щоб усередину приміщення він проник. Або, навпаки, на вулиці дуже холодно і ви боїтеся застудитися. Бажаєте, щоб працював тільки на викид.
Деякі мають нічний режим, турборежим і кілька швидкостей. Деякі лише одну швидкість. коефіцієнт тепловіддачі також різний. Мідні теплообмінники найкращі, але й коштують дорожче. Деякі мають функцію «розумний дім» та можливість підключення до загальної системи управління будинком, працюють та управляються через інтернет, смартфон. Багато включаються дистанційним пультом. Це для них дрібниці. Але є моделі, які нічого цього не мають, зате коштують у рази дешевше.
Маю зізнатися, виходячи з особистого досвіду та досвіду моїх клієнтів, що всі ці, так би мовити, «цяцянки» більшістю користувачів не використовуються. Цієї дорогої іграшки вистачає на невеликий час. Ви можете поміняти смартфон, оновити ОС на телефоні та програму управління рекуператором швидше за все більше ніколи не встановите. Проста людська лінь. Або забудете де поклали пульт від пристрою і півроку шукатимете його, а коли знайдете, зрозумієте, що чудово жили і без нього.
Я особисто сам включаю в себе вдома рекуператор не часто, те саме і в офісі. Чому? Тому що він і без включення до мережі дає ефект мікроциркуляції повітря, цього часто вистачає здебільшого. Щось схоже на «ефект старих дерев'яних вікон».
Вражаючий факт: коли рекуператора немає, ви задихаєтеся. Коли він є, ви його не включаєте! Але не подумайте, що він не потрібний. Потрібен! Просто його робота методична, постійна і не помітна для ока. Але ж це працює!
Отже, підіб'ємо підсумок почутого:
Два види рекуператорів: реверсивні та протиточні;
З електронним управлінням та без нього;
Виправдана ціна та завищена;
Високоефективні та не дуже;
Дорогі та дешеві;
Відомі та не відомі...
Багато я вивчав. І готовий вам порадити.
Нагадую, що мої консультації абсолютно безкоштовні.
Готовий допомогти вам буквально з усіх питань щодо будь-якої вентиляції.
Ви запитаєте в чому сенс моїх послуг, якщо вони безкоштовні?
Відповідь дуже проста. Я офіційний дилер багатьох хороших і перевірених фірм, співпрацюю з ними безпосередньо.
Я можу допомогти вам не лише з агрегатом, але й із досить вигідним за ціною придбанням.
Шукайте розв'язання ваших проблем без зайвого головного болю і витраченого даремно часу - звертайтеся за консультацією.
До зв'язку! Ваш Величко Євген та сайт Inovaciya.com.